Příprava staveniště

10. listopadu 2016

Co se na stavbě děje, že se viditelně nic moc neděje?

  • Děje se to, že se připravuje přestěhování vártnice, která bude rozdělena na dvě funkční části. Dohledové centrum, které bude v bově B, kde budou umístěna zařízení hlídající všechna čidla a bezpečnostní kamery a podobné věci a vlastní vrátnice u vchodu s klíči a vrátným. K oběma částem je třeba dotáhnout dráty a dráty a kabely a dráty, no je jich moc, je třeba najít trasy, nic moc při tom nezničit a nepoškodit a zachovat provoz všech telefonů, hlásičů, čidel a poplachů.
  • Připravuje se trasa a přístupy do budovy pro vozíčkáře.
  • Také se musí prohlédnout budovy, zda někde u trámu nevisí netopýr nebo nezimuje nějaký jiný tvor, který by měl být chráněn před stavební činností.
  • Musí se zřídit přípojka elekřiny pro stavbu, stejně tak vody, tedy musí se jednat s dodavateli, předem to vše naplánovat, získat všechna povolení a nakonec to i provést.

Na to všechno musí být doklady, nejlépe trojmo plus digitální verze, ke všemu se musí vyjádřit spousta lidí a další to musí schválit. Takže se toho děje dost, zatím tedy spíše málo viditelně a slyšitelně, ale záhy budou na řadě bourací práce, to nám ten klídek skončí.

Autor

prof. PhDr. Josef Krob, CSc.

Zástupce vedoucího katedry – Katedra filozofie

Telefon: 549 49 4308
E‑mail:

Sdílení článku

Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info