Jak moc budeme barevní?

9. 1. 2018

Stavebně nedůležité, ale uživatelsky patrné na první pohled. Volba barev v interiéru je v zásadě na architektovi, který by měl držet jednotnou koncepci a v našem případě se navíc snažíme navázat na první etapu, tedy na to, jaké barvy jsou použité v budovách A a B.  V některých drobnostech je to pak na budoucím uživateli, pro které barevné řešení se rozhodne.  Naposledy jsme řešili, jak moc barevné budou toalety v budově D.  Pastelové barvy, nebo mramorové či kameninové vzory  nebo pastelové šmouhy, jak moc na tom budou vidět fleky, hodí se na toaletách ctít fakultní modrou nebo odlišit barevně dámské a pánské místnosti či spíše vsadit na současný trend a možnost, že jednou budou záchody unisex? Samé složité rozhodování, výsledek určitě nebude podle vkusu všech, ale snad to bude lepší než třeba nové logo univerzity. Takže to bude tak, že umyvadla a další sanitární objekty budou klasicky bílé, deska pod umyvadlem bílá, lehce šmouhovatá s tmavšími ďubkami, aby nebyly příliš patrné fleky, přepážky mezi toaletami budou cihlově červené, kovové prvky v nerezu. Podlaha tmavě šedá s různě světlejšími flíčky. Tak doufáme, že návštěva toalet nebude vomitní. Alespoň tedy ne z důvodů estetických.

Přehled všech článků