Časová schránka

14. 9. 2017 Josef Krob

Bez popisku

Když se spravovala v 1. etapě budova A, našla se pamětní deska a za ní schovaná časová schránka s dobovými dokumenty.  Dokumenty šly do archivu, jejich kopie do nově pořízené schránky a k nim další. Nově zřízená schránka umístěná poblíž místa nálezu obsahuje tedy toto:

Kopie vybraných dobových dokumentů z r. 1892 nalezených v původní schránce
a k nim byly přidány
a) dokumenty z právě probíhající rekonstrukce CARLA
b) vybrané dokumenty a fotografie z dějin fakulty
(ukázka seznamu přednášek, fotografie děkanů, kopie historický dokumentů jako např. zřizovací zákon, vyhláška z r. 1939 atd.)
c) objekty (pamětní medaile a kopie paleolitických artefaktů nalezených při zemních prací v prostoru fakultního staveniště)

Dokumenty a fotky pak byly vypáleny laserem na film.

A teď jde o to, že i 2. etapa rekonstrukce by si zasloužila něco podobného a je tedy třeba vymyslet, co do schránky uschovat.  Máte-li nějaké návrhy pište, podělte se o své nápady.

Přehled všech článků